14 Mayıs 2017 Pazar

Mete Kalkavan kariyeri ve biyografisi

Mete Kalkavan kariyeri ve biyografisi

Mete Kalkavan kimdir? 1980 İstanbul'da doğmuştur, FIFA kokartlı Türk futbol hakemi ve makine mühendisi. Babası, CHP Samsun milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan'dır.

Futbola ve hakemliğe olan ilgisi daha ufak yaşlarda Babası Ahmet İhsan Kalkavan'ın 14 sene süre ile Samsun Yolspor, 2,5 sene ise Samsunspor Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulunması ve Türkiye Hentbol Federasyonu'nda da idare kurulu üyeliği yapmasıyla başladı. Girdiği TFF Hakemlik kursunda başarılı bir derece alarak mezun oldu. 1999 senesinde çıktığı ilk maç PAF Liginde oynanan 1. yardımcı hakem olarak çıktığı İstanbulspor - Altay maçıydı.

Mete kalkavan kariyeri,

İlk Süper Lig maçı 14 Eylül 2003 tarihinde oynanan Ankaragücü - Denizlispor maçıdır. Orta hakem olarak vazife yaptığı ilk maç ise 2011 senesinde Gençlerbirliği-Konyaspor maçıdır. Halen Süper Lig hakemi olarak vazife yapmaktadır. 24 Aralık 2012 tarihinde FIFA kokartı takmaya hak kazandı. 2015-16 sezonu evveli Türkiye Futbol Federasyonu Kalkavan'ın da aralarında olduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.

Mete kalkavan nereli? Samsunlu.

0 yorum